Izgulējumu diena 2014

20.novembrī jau trešo reizi Latvijā tiks atzīmēta Izgulējumu diena, kuras mērķis ir vērst pacientu, viņu tuvinieku, ārstu un plašākas sabiedrības uzmanību izgulējumu izplatībai un profilakses nozīmei.

Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem pērn Latvijā ambulatoro palīdzību saņēmuši 2803 izgulējumu pacienti, savukārt slimnīcās ārstējušies 656 pacienti. Izgulējumi nerodas pēkšņi, bez iemesla- vairumā gadījumu tie ir sekas neatbilstošai pacientu aprūpei.

Lai informētu par profilakses pamatiem riska grupas pacientus un viņu tuviniekus Brūču un izgulējumu asociācija sagatavojusi informatīvus bukletus par izgulējumu profilaksi „Izgulējumiem NĒ!” , kas tiks piegādāti lielākajām medicīnas iestādēm.

Savukārt tiem, kurus šī problēma ir jau skārusi, Brūču un izgulējumu asociācija kopā ar Brūču klīnikas ārstiem piedāvā iespēju Izgulējumu dienas ietvaros klīnikā bez maksas saņemt speciālistu konsultāciju. Lai vienotos par vizītes laiku, interesenti tiek aicināti zvanīt 20.-28.novembrim pa tālruni: 29240254

Brūču un izgulējumu asociācija atgādina, ka jau gadu pacientiem un viņu tuviniekiem ir pieejams Izgulējumu konsultatīvais tālrunis. Zvanot pa tālruni 28456602, var saņemt informāciju, kā pasargāt sevi un tuvo cilvēku no izgulējumiem, kur griezties, ja tas nav izdevies, kā arī, ko iesākt līdz ārsta vizītei pie pacienta.


Izgulējumu pacientu konsultatīvais tālrunis 28456602

Izārstēt nopietnu izgulējumu pa tālruni nav iespējams, tomēr laicīgi saņemts speciālista padoms var  mainīt ļoti daudz, tāpēc  Brūču un izgulējumu asociācija sadarbībā ar Brūču klīniku ir izveidojusi pacientu konsultatīvo tālruni –   28456602. Atbildes par un ap izgulējumiem sniegs brūču ārstēšanas speciālists, plastikas ķirurgs Olafs Libermanis.


Izgulējumu diena 2013.gada 21.novembrī

Jau otro gadu, sekojot citu pasaules valstu tradīcijai, 21.novembrī Latvijā tiek atzīmēta Izgulējumu diena, kuras ietvaros brūču speciālisti vēlas pievērst sabiedrības uzmanību izgulējumu problēmai un profilakses nozīmei.

Lai sekmētu interesi par izgulējumu rašanos iemesliem un ārstēšanas iespējām, Brūču un izgulējumu asociācija sadarbībā ar Brūču klīniku Izgulējumu dienas ietvaros rīko bezmaksas konsultācijas un ir ieviesusi īpašu konsultāciju tālruni.

Izārstēt nopietnu izgulējumu pa tālruni nav iespējams, tomēr laicīgi saņemts speciālista padoms var  mainīt ļoti daudz. Tāpēc sākot ar 21.novembri pacientiem ir pieejams Izgulējumu konsultatīvais tālrunis 28456602. Atbildes par un ap izgulējumiem sniegs brūču ārstēšanas speciālists, plastikas ķirurgs Olafs Libermanis.

Brūču klīnika piedāvā arī iespēju līdz 5.decembrim pierakstīties uz konsultācijām, kurās pacientiem bez maksas tiks izveidots individuāls  ārstēšanas plāns un sniegti ieteikumi izgulējumu kopšanai ikdienā. Lai vienotos par vizītes laiku, pacienti aicināti zvanīt pa tālruni: 29240254


Izgulējumu diena

Sekojot citu pasaules valstu veselības organizāciju iesāktajai tradīcijai, šogad 21. novembrī arī Latvijā tiks atzīmēta īpaša, izgulējumiem veltīta diena, kuras laikā pacienti, to tuvinieki, medicīnas jomā strādājošie, likumdevēji un visa sabiedrība tiek aicināti pievērst vairāk vērības izgulējumu rašanās cēloņiem un problēmas risinājumu meklēšanai gan savās ģimenēs, gan arī valstiskā līmenī.

Lai informētu, kā pasargāt sevi un citus no izgulējumiem, Brūču un izgulējumu asociācija sadarbībā ar Brūču klīniku un AB Medical Izgulējumu dienas ietvaros ir izdevusi bukletus un plakātus, kas būs pieejami lielākās medicīnas iestādēs un organizācijas mājas lapā: www.problemwounds.lv. Savukārt tiem pacientiem, kam izgulējumi jau radušies un kuriem ir grūtības nokļūt speciālistiem, tiks piedāvāta iespēja pieteikties uz bezmaksas brūču speciālista vizīti savā dzīvesvietā, kuras laikā ārsts apskatīsies brūces, ieteiks ārstēšanu un paskaidros , kā kopt brūces ikdienā.

Par vizītēm lūdzam interesēties no 20-27. novembrim 9.00-17.00, zvanot pa tālruni 20388909

EPUAP izplatītais video par izgulējumiem (angļu val.)


“Advances in Bone Reconstruction”

„Advances in Bone reconstruction 2012”

25.08.2012. 9:00-14:20

Location: Conference Hall (Administration building), Hospital of Traumatology and Orthopaedics, Duntes 22, Riga, Latvia
Language: English

1. Welcome speech

Dr.Olafs Libermanis, 5 min

2. Precursory lectures

Prof.Allen Bishop, 45min

Bone defects:
i. Posttraumatic and osteomyelitic bone defects
ii. Options for bone defect reconstruction. Most popular bone grafts.
iii. Comparison of different vascularised bone grafts.
iv. Treatment of open fractures – key points.

3. Lecture 1 – upper extremity bone defects, specific features.

Dr.Dzintars Ozols,  30 min

a. Upper arm
b. Forearm
c. Wrist
d. Hand and fingers

4. Interactive case presentations and discussions 1

Dr.Janis Krustins,  Dr.Mārcis Radziņš,  60 min – 5 cases

a. Case presentation – 4 min
b. Questions – 3 min
c. Discussion – 5 min

5. Coffee break  – 30 min

6. Lecture 2 – lower extremity bone defects, specific features

Prof.Allen Bishop, 30 min

a. Thigh
b. Leg
c. Foot

7. Interactive case presentations and discussions 2

Dr.Vitolds Jurkevics, Dr.Dzintars Ozols, Prof.Allen Bishop,  60 min – 5 cases

a. Case presentation – 4 min
b. Questions – 3 min
c. Discussion – 5 min

8. Interactive case presentations and discussions 3 

Prof.Allen Bishop, Dr.Olafs Libermanis, 45 min

Bone defects in rare localizations, innovative reconstructions
a. Case presentation – 5 min
b. Questions – 5min
c. Discussion – 5 min
9. Closing speech

Dr.Libermanis, 5 min

26.08.2012. 10:00-13:00

Location: Small Conference Hall (Block A, ground floor), Clinic Linezers, Linezera 6, Riga, Latvia

1. Case reports 1
a. Presentation 3-5 min
b. Questions and discussion 3-7 min
2. Coffee break – 20 min
3. Case reports 2
a. Presentation 3-5 min
b. Questions and discussion 3-7 min

27.08.2012. 9:00 – 11:00′

Patient consultations with Prof. Allen Bishop – Clinic Linezers.

The Certification Council ofLatvian Medical Association with document No.KP2012/8-2 approves 14 creditpoints of further medical education, which can be used for certification andrecertification of doctors in accordance with “Regulation on certification ofmedical specialists in Latvia”.  (http://www.arstubiedriba.lv/lv/?s=1328105202&ln=lv)

FREE ADMISSION

Contact person: Mārtiņš Malzubris

Phone: 26189137

E-mail: mmalzubris@inbox.lv

Organizators:

Wound and Pressure sore Union and Wound and Pressure Sore Management Association

SUPPORT