Izgulējumu diena 2014

20.novembrī jau trešo reizi Latvijā tiks atzīmēta Izgulējumu diena, kuras mērķis ir vērst pacientu, viņu tuvinieku, ārstu un plašākas sabiedrības uzmanību izgulējumu izplatībai un profilakses nozīmei.

Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem pērn Latvijā ambulatoro palīdzību saņēmuši 2803 izgulējumu pacienti, savukārt slimnīcās ārstējušies 656 pacienti. Izgulējumi nerodas pēkšņi, bez iemesla- vairumā gadījumu tie ir sekas neatbilstošai pacientu aprūpei.

Lai informētu par profilakses pamatiem riska grupas pacientus un viņu tuviniekus Brūču un izgulējumu asociācija sagatavojusi informatīvus bukletus par izgulējumu profilaksi „Izgulējumiem NĒ!” , kas tiks piegādāti lielākajām medicīnas iestādēm.

Savukārt tiem, kurus šī problēma ir jau skārusi, Brūču un izgulējumu asociācija kopā ar Brūču klīnikas ārstiem piedāvā iespēju Izgulējumu dienas ietvaros klīnikā bez maksas saņemt speciālistu konsultāciju. Lai vienotos par vizītes laiku, interesenti tiek aicināti zvanīt 20.-28.novembrim pa tālruni: 29240254

Brūču un izgulējumu asociācija atgādina, ka jau gadu pacientiem un viņu tuviniekiem ir pieejams Izgulējumu konsultatīvais tālrunis. Zvanot pa tālruni 28456602, var saņemt informāciju, kā pasargāt sevi un tuvo cilvēku no izgulējumiem, kur griezties, ja tas nav izdevies, kā arī, ko iesākt līdz ārsta vizītei pie pacienta.

Comments are closed.